Puzoterok.NET
Сайт о внедорожниках, тюнинге внедорожников, путешествиях и интересных местах, где стоит побывать

Чому ціна на кабель зростає?

483

Чому ціна на кабель зростає?

У деяких регіонах України зустрічаються електромережі, що знаходяться в аварійному стані. Оскільки все згодом старіє, потрібно проводити своєчасну заміну старого на нове. У зв'язку з цим необхідно купувати сучасні матеріали та розпочинати будівництво.

Багато експертів, які працюють у кабельно-провідникової галузі, стверджують, що попит на кабельну продукцію зростає, тому що виникла потреба у заміні зношених матеріалів, і будівельні компанії закуповують у заводів-виробників потрібну продукцію для оновлення електромереж.

Впливає на величезні обороти у цій сфері та впровадження інформаційних технологій на всій території нашої країни. У зв'язку з потребами і попит на продукцію, зростає і конкуренція між заводами-виробниками. Але незважаючи на високу конкуренцію, ціни на кабель стають вищими. У чому причина підвищення цін?

Причини підвищення цін на кабель

На ціноутворення впливає вартість основних матеріалів провідника, тобто ізоляції, оболонки, міді, а також інших компонентів кабелю, наприклад екранів і т.д. Крім того, вплив на ціну має вартість його доставки та витрати на зарплату співробітників підприємства, а також оплата електроенергії, утримання підприємства, різні виробничі витрати.

Але головною статтею витрат при виробництві кабелю все ж таки є вартість міді. Її ціна майже 80% визначає ціну провідника. Багато постачальників давно помітили, що в останні роки зростає продаж саме мідного кабелю, а враховуючи, що ціни на мідь зросли, вартість провідника залежить від кількості вмісту в ньому даного матеріалу.

Ключовим фактором, що також впливає на ціноутворення, є економіка Китаю, що стрімко розвивається. Намагаючись заощадити, заводи закуповують мідь на китайському ринку, адже там сировину можна купити дешевше. Звідти йде великий експорт матеріалів, тому будь-які зміни там можуть вплинути на нашу економіку.

Що ще могло вплинути на ціноутворення ринку кабелів?

Пандемія COVID-19 також вплинула на кабельну галузь. Нестача робітників на ділянках родовищ, тривалі простої на робочому місці — все це призвело до зниження видобутку копалин. Дефіцит пропозиції на ринку міді миттєво підштовхнув ціни нагору. Через півроку після першої хвилі коронавірусу виробництво тільки почало відновлюватися, але найближчим часом прогнози невтішні: ціни на мідь зростатимуть і надалі.

Проте, на думку деяких фахівців, у результаті баланс між попитом та пропозицією стабілізується, і ціни триматимуться в межах 6000$ за тонну.

Главная Микс Чому ціна на кабель зростає?